نگارش یافته توسط مدیر سایت مجموعه: کتابها، مقالات و فیلمهای آموزشی من
تاریخ انتشار 07 آبان 1396 تعداد بازدید: 796
چاپ

آشنایی و بهره‌گیری از امکانات رایانه، نیاز امروز هر فرد است

نویسنده کتاب «آموزش نرم‌افزار واژه‌پرداز Word» گفت: لزوم آشنایی و یادگیری امکانات و نرم‌افزارهای رایانه برای تمامی افراد جامعه امری ضروری است.

1393/5/13 دوشنبه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، مهندس ایمان اشکاوند راد با بیان این‌که امروزه، افزایش کاربرد و گسترش رایانه در تمام زمینه‌ها سبب شده است، بسیاری از کارهای سنتی به شکل دیجیتال انجام شود، عنوان کرد: یکی از این کارها، نوشتن و ویرایش متون است که در اصطلاح به نرم‌افزارهای این حوزه، «واژه‌پرداز» می‌گویند.
وی ادامه داد: یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین نرم‌افزارهای واژه‌پرداز، نرم‌‌افزار مایکروسافت Word است که در این کتاب به آموزش نرم‌افزار Word 2010 پرداخته شده است. همچنین، امکانات جدید نسخه Word 2013 در بخش پایانی معرفی شده است.
اشکاوند راد اضافه کرد: امروزه با توجه به تعداد زیاد اساتید، دانشجویان، دانش آموزان و کارمندان و نیاز آنها به تایپ مقاله، کتاب، نامه، جزوه و ... و توانایی نرم‌افزار Word برای این امور، سعی کرده‌ام قابلیت‌های آن همچون درج و ویرایش متن، صفحه‌آرایی، درج و ویرایش تصویرها، نمودار و جدول، تصویرهای هوشمند، افزونه ویراستیار و امکانات جالب آن از قبیل غلط‌یاب فارسی قدرتمند، استانداردسازی کاراکترهای فارسی سند، مبدل تاریخ و ... را معرفی کنم.
وی با اشاره به فصل‌های این کتاب 160 صفحه‌ای خاطرنشان کرد: اثر حاضر در 7 فصل تدوین شده است و به موضوعاتی همچون آشنایی با محیط نرم افزار واژه‌پرداز Word 2010، درج و ویرایش متن و جست‌وجو و جایگزینی در سند، فرمت‌دهی و صفحه آرایی، کار با تصویر، شکل‌های گرافیکی و جدول، غلط یابی املایی و دستوری و آشنایی با افزونه ویراستیار، آماده‌سازی، چاپ سند و معرفی چند راهکار و بررسی امکانات جدید در نرم‌افزار Word 2013 می‌پردازد.
«آموزش نرم‌افزار واژه‌پرداز Word» از مجموعه کتاب‌های به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) است که با شمارگان 2 هزار نسخه و قطع رقعی، برای نخستین بار پایش را به بازار نشر باز کرده است.
علاقه‌مندان می‌توانند علاوه ‌بر مراجعه حضوری به 12 فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی به‌نشر، از طریق فروشگاه الکترونیکی این انتشارات به آدرس behnashr.com این کتاب را خریداری کنند.

لینک این مصاحبه

سخن روز

بشر به خوشبختی خیلی زود عادت می کند و چون خیلی زود عادت می کند خیلی زود هم فراموش می کند که خوشبخت است . آندره مصورا

اوقات شرعي


    
  پیکان اذان صبح
  پیکان طلوع خورشید
 پیکان اذان ظهر
 پیکان غروب خورشید
 پیکان اذان مغرب
اوقات به افق :